::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري :
پسورد :
يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


صفحه قبل 1 صفحه بعد
prisatheri


ارسال‌ها: 5
عضویت: 2019-08-06 10:44:34
شناسه یاهو:
تعداد اخطار: 0
تشکر کرده: 0
تشکر شده: 0
کاربردهای چاپ دیجیتال

چاپ در تیراژ محدود

 

در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ بدون واسطه از رایانه همراه به روی تراز چاپی و قابلیت و امکان کالیبراسیون دستگاه قابلیت چاپ در تیراژ زیر چه بسا یک ورژن با هزینه کم موجود است به همین جهت این روش چاپ دیجیتال برای مصارفی مانند تنظیم مثال و یا این که چاپ تولیدات کم تعداد و پر سرعت کاربرد متعددی داراست . یک پرینتر دیجیتال برای چاپ میلیون‌ها برگ ساخته نشده است , بلکه می بایست بتواند در زمان زمان زمان قدمت خویش نهایتاً هزاران برگ چاپ نماید , که اما این فعالیت را خیلی عالی انجام میدهد . براین اساس با دقت به هزینه تمام شده و سرعت عمل , چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی و به صرفه می باشد . ولی از سال 2010 فناوری‌های جدیدی در چاپ دیجیتال بکار گرفته شده که با استعمال از تکنولوژی نانو در جوهر چاپی و همینطور تغییر‌و تحول سیستم پاشش جوهر , دستگاه‌های دیجیتال جوهر افشان توانستند اکثری از محدودیت‌ها را در مسئله سرعت و هزینه ساخت از فی مابین ببرند .

 

چاپ فردی شده

 

در چاپ دیجیتال با وجود قابلیت و امکان چاپ در تیراژ محدود شما میتوانید هریک از تراز چاپی خویش را مختلف با سطح های چاپی قبل چاپ فرمائید . مثلأ : می‌توان کارت تبریک‌های فردی شده با تصاویر متعدد یا این که کارت پرسنلی با طرح‌های گوناگون از نیز را در هر به دور به چاپ برسانیم . بخصوص این امکان به ما قابلیت و امکان چاپ داده ها متغیری خواهد بخشید . این به‌این معناست که میتوانیم در هر تراز چاپ خویش داده ها مختلفی را چاپ کنیم .

 

گونه های چاپ

 

  • چاپ مسطح Letter Press
  • چاپ افست ( ورقی - رول )
  • چاپ سیلک
  • چاپ هلیو
  • چاپ صنعتی Pad Printer
  • چاپ دیجیتال
  • چاپ فلکسو

 

توضیحات : در چاپ لارج ( فرمت فضای داخلی ) , برای چاپ پوسترهایی در بعد ها بزرگ تا پهنا 150 سانتیمتر و ارتفاع نامحدود مورد به کارگیری قرار میگیرد . از چاپ لارج فرمت برای چاپ پوسترهای نمایشگاهی و تبلیغاتی حتی‌در تیراژ یک ورژن و با پر سرعت جهت استندهای نمایشگاهی و به کارگیری در مکان‌هایی که به طور کلی مسافت روئت کرد مقداری موجود است نظیر غرفه و دفترها به کار گیری می گردد . در چاپ لارج فورمت قابلیت و امکان چاپ روی اشکال ورقه نظیر : گونه های کوتد , فتوگلاسه , ترانسپارنت , بوم , بنر , وینیل و… موجود هست .

 

در بعضا از دستگاه‌های چاپ لارج فرمت از جوهر uv ضد اشعه استعمال می کنند که از فواید آن : ایستادگی و مقاومت و ثبات رنگ در قبال نوروروشنایی است . فایل‌ها بایستی CMYK و با فرمت‌های Tiff , Pdf , Eps باشند . برای نگهداری و ماندگاری بیشتر پوسترهای چاپی آنها‌را از اشکال لمینیت متحیر , درخشان و بافت‌دار می نمایند .

 

مراحل چاپ دیجیتال

 

تفاوت اساسی در بین چاپ دیجیتال با چاپ‌های لیتوگرافی وچاپ افست , فلکسو , گراور , یا این که لترپرس در عدم به کار گیری آن ها از پلیت‌های چاپی میباشد . از رایج‌ترین چاپگرها , چاپگرهای جوهرافشان و لیزری می‌باشند که تونر را بر روی اشکال سطح ها نظیر : ورقه , برگه عکاسی , کانواس یا این که بوم , چوب , فوم , شیشه , سنگ و … چاپ می‌نمایند . در بیشتر فرآیندهای چاپ دیجیتال جوهر یا این که تونر نظیر شیوه‌های سنتی به درون صفحه شکافت نمی کنند , بلکه یک لایه نخ نما روی مرحله چاپی قرار می گیرد و در بعضی سیستم‌ها امکانی برای ثبت پوشه چاپ شده بر روی تراز چاپی از مواد پوششی که به وسیله فرآیندهای حرارتی یا این که تابیدن یووی انجام میگیرد به کار گیری میشود .

 

قابلیت‌های اختصاصی چاپ دیجیتال

 

چاپ دیجیتال به صورت دارای اهمیت با روش‌های چاپ دیگر مثل افست , فلكسو و گراور مختلف است . این تفاوت از وقتی شروع میشود كه محمل یا این که واسطه چاپی درین این‌شیوه حذف شده و تشكیل تصویر برای هر زمان چاپ , جداگانه از نوبت گذشته و بعدی خویش انجام میشود . حذف واسطه‌های چاپی علاوه بر كاهش هزینه و زمان آماده‌سازی , معنی و قابلیت‌های جدیدی برای چاپ دیجیتال تولید می‌كند كه به صورت اکثر در روش‌های دیگر جان دار نیست .

 

منبع: خانه طراحان سام

1399/7/28
نقل قول تشکر حذف تشکر گزارش
صفحه قبل 1 صفحه بعدتازه سازي پاسخ ها
پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !